Yeni evinize Hoşgeldiniz

Bir önceki yazımızda ev taşıma ile ilgili adımları anlatmış, olası aksiliklerin önüne geçmek için neler yapabileceğinizi aktarmaya çalışmıştık. Siz bilinçli ve planlı bir kişiliğe sahip olduğunuzdan dolayı tüm adımları dikkatle yerine getirdiniz ve huzurla yeni evinize taşındınız. Ya da işi şansa bırakıp, başa gelen çekilir deyip, şu an maceranızı anlatıyorsunuz. 🙂

Her ne olursa olsun yeni evinize taşındınız. Öncelikle tekrar hayırlı olsun…

Yeni Evinize Hoşgeldiniz

Ev taşıma sonu
Yeni Evinize Hoşgeldiniz

Şimdi yeni yaşam alanınızı keşfetme ve yavaş yavaş keyfini çıkarma vakti. Ama maalesef işiniz henüz bitmedi. Bundan sonraki kısım çok sıkıntılı olmasa da hala yeni evinizde sakin bir yaşantıya geçmediniz.

Bir önceki yazımızın sonunda yeni evinize ait aboneliklerinizi kontrol etmenizi eksikler varsa bir sonraki güne bırakmanızı tavsiye etmiştik. İşe oradan başlayabilirsiniz. TV, gazete, dergi gibi aboneliklerinizin yanında daha önemli olan elektrik, su doğalgaz gibi abonelikleriniz de hazır olmayabilir. Vaki kaybetmeden bunlar için gerekli işlemleri başlatma zamanı.

Yine ev taşıma planı adlı yazımızda belirttiğimiz üzere eşyalarınızın taşınma esnasında zarar görüp görmedikleriniz kontrol edip, nakliye firması ile o şekilde vedalaşın demiştik. Gözünüzden kaçmış olabilir. Kolileri açarken sonradan fark etmiş olabilirsiniz. Eğer hasarlı eşyalarınız varsa, onları resmini çekip envanterini çıkarak başlayabilirsiniz. Kurumsal kimliğe sahip bir nakliye firması ile çalıştıysanız, eşyalarınızın zararını tazmin edecek bir anlaşma yapmış olmalısınız. Profesyonel nakliyat firmaları müşteri memnuniyeti felsefesi yürüttüklerinden sizin samimiyetinize inanarak bile zararı üstlenebilirler. Bu önemli farkı asla unutmayın.

[box type=”success”]Pektaş Nakliyat, “Yeni Nesil Nakliyat” standartları gereği, nakliye planlaması yapmadan önce ekspertiz çalışması yapar. Tüm eşyalarınızın envanterini çıkardıktan sonra, en doğru paketleme ve ambalaj teknikleri ile maksimum önlem alır. Oluşacak kazalara karşı eşyalarınızı sigorta altına alır.[/box]

Bu küçük reklamdan sonra yeni evinizde neler yapacağınıza devam edelim.

Bir sonraki önemli konu, yeni evinizdeki son sayaç durumlarını not etmeniz, hatta resimlerini çekerek saklamanızdır. Bu durumda hem aboneliğiniz yenilenirken kayda geçen değeri karşılaştırmış olur, hem de – olmaz demeyin – gelecek ilk faturadaki sürprizlere karşı kendinizi belgelemiş olursunuz. Bu kayıtlar bir müddet elinizde bulunsun…

Artık kişisel eşyalarınızı yerleştirmek için kalan kolileri de yavaş yavaş açabilirsiniz. Evinizin dekorasyonunda kullandığınız eşyalardan, kıyafetlerinize kadar daha birçok işiniz var. Gardırop yerleştirilecek. Çocuk odası yerleştirilecek. Mutfak malzemeleriniz, banyonuz derken biraz daha yorulacaksınız. Evet, kabul ediyoruz; bu tatlı ve heyecanlı bir yorgunluk.

Bu işlerinizi yaparken de mümkünse iş bölümü yapın ve adımları bir liste olarak hazırlayın. Bu sayede gereksiz zaman kaybetmez, daha pratik hareket edersiniz.

Evinizin eşyalarını da yerleştirdiniz. Biliyoruz hala eksikler var. Belki yeni çıkan ihtiyaçlar da var. Örneğin o halı olmadı salona, Ya da koridordaki yolluk kısa geldi. Yenisi lazım. 🙂  TV ünitesinin yerini beğenmediniz. Beğendiğiniz yer de priz yok. Uzatma lazım. Ama şimdi kötü görünecek. Kanal lazım. Bu ihtiyaçlar, yeni ihtiyaçlar uzayacaktır. İyisi mi, bütçeniz oranın da bir de yeni alınacaklar ve yapılacaklar listesi oluşturun siz. 🙂

 

Şimdi biraz nefes alma zamanı…

Ev taşımada mutlu sonEvinizin içi ile çok ilgilendiniz. Artık biraz çevrenize göz atın. Evinizin bulunduğu duruma göre site yönetimi ya da apartman yönetimi ile tanışmaya, bir kahve içmeye gidin. Yaşayacağınız yer hakkında püf noktaları, kurallar, vs gibi konular hakkında bilgi alın.  Komşularınızla tanışın.

Artık yürüyeceğiniz yolu adımlarınızın öğrenmesi için bol bol çevrenizde yürüyüş yapın. Tüm uzuvlarınızın yeni yaşam alanınızı hissetmesini sağlayın. Çocuklarınız daha hızlı ayak uyduracaktır. Arkadaşlık kurdukları kişileri yakından tanımaya çalışın.

Artık yeni evinizden işinize ya da sosyal yaşantınıza ulaşım için güzergâhları belirleyin. Çocuklarınızın servis durumu, saatleri, okulu gibi detayları asla ihmal etmeyin.

Yeni eve taşınma asında yeni bir hayata taşınma gibidir. Olumlu düşünün, pozitif yanları ile bakın. Hayatınıza yeni ve güzel renkler katması için dua edip, duygunuzu bu yönde tutun.

Pektaş Nakliyat olarak sloganımız “ Evden eve nakliyat eşyaların değil, hayatların taşınmasıdır” derken bunu söylemek istedik.


Yeni evinizemutluluğunuzu da taşıyın[highlight background=”green” color=”#FFF”] Evinizi taşırken unutmamanız gereken en önemli şey, mutluluğunuzu da taşıyın[/highlight]
[highlight background=”green” color=”#FFF”] Mutlu olun…. 🙂 [/highlight]


 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.