Nakliyat sigortası

 Sigortalı Nakliyat Hizmeti nedir?

Sigortalı evden eve nakliyat

Nakliyat hizmetlerinin kurumsallaşması ve profesyonelleşmesi birlikte bu hizmet alanına artı değerler katan işlemler de verilen hizmetin bir gerekliliği ve bir parçası olmuştur. Evden eve nakliyat sektörü içinde hizmet veren nitelikli ve profesyonel kurumsal nakliyat firmaları, verdikleri hizmetin tüm olumsuzluklarına karşı bir önlem niteliğinde yeni argümanlarla müşteri memnuniyetini hedef almaktadırlar.

Nakliyat sigortası adı altında verilen hizmetler sigorta firmaları tarafından geniş bir kapsamda incelenmekte olan paketler toplamıdır. Türkiye sigorta birliği tarafından tanımı şu şekilde yapılmıştır:

Kara, deniz, hava ve demir yoluyla bir yerden diğer bir yer taşınmakta olan her türlü yükün, taşınmaları sırasında karşılaşabilecekleri tehlikelerden kaynaklanan hasarlara karşı teminat sağlamaktadır.

Bir evden eve nakliyat hizmetinde 2 çeşit sigorta vardır:

  1. Nakliyat Emtea Sigortası : Genel olarak müşteri ile paylaşılan ve sigortalı nakliyat denildiğinde bahsedilen konu bu tür sigortadır. Sigortalı nakliyat kapsamında emeta sigortası yaptıran müşterinin eşyaları ya da ürünleri sadece kaza ya da hırsızlık gibi durumlarda teminat kapsamına alınır. Tabiiki bunun da şartları vardır. Kaza ise, nakliyat firmasının kusursuz olması, hırsızlık ise, nakliye firmasının ihmalinin olmaması gerekmektedir.
  2. Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası : Bu sigorta türü aslında bütün nakliyat firmalarının müşteri talep etsin yada etmesi yaptırmaları gereken sigorta türüdür. Çünkü sigorta firmaları tarafından son kullanıcıyı teminat altına almak için yapılan emtea nakliyat sigortası sadece bir kaza halinde oluşan hasarları karşılar. Yani nakliye firmasının önlemsizliğinden, dikkatsizliğinden ya da kusurundan kaynaklanan hasarlar bu kapsama girmez. Böyle durumlarda oluşabilecek hasar nakliyat firmaları tarafından karşılanmak zorunda kalacağından hukuki durumlar ortaya çıkmaktadır. Oysa taşıyıcı sorumluluk sigortasında nakliye firmasının kasti olmayan ihmalleri teminat kapsamında olacağından müşteri hiçbir mağduriyet yaşamayacaktır.

 

Sigortalı nakliyat neden önemlidir?

Sigortalı NakliyatYazımızın başında da söylediğimiz gibi evden  eve nakliyat hizmetleri geliştikçe bağlı olarak ihtiyaçlar ve beklentiler de gelişmektedir. Sigortalı nakliyat hizmetleri de bu anlamda eşyalarımızın nakli sırasında oluşabilecek beklenmedik aksiliklere karşı bizleri garanti altına almaktadır.

Sigortalı evden eve nakliyat hizmeti veren kurumsal firmalar, öncelikle müşterilerinin memnuniyetlerini düşünerek, olası sorunların önüne geçmenin ve riski paylaşmanın profesyonel bir yaklaşım olduğu bilinci ile hareket ederler. İster şehir içi  ister şehirler arası nakliyat olsun, aklımıza bile getirmediğimiz, aklımıza gelenlerin oluşmaması için elimizden geleni önlemleri aldığımız riskler var oldukça bu riskleri ortadan kaldırmak kadar, sonuçlarını ve zararlarını teminat almakta o kadar akılcı bir yaklaşımdır. Sigortalı nakliyat hizmeti, profesyonel bir nakliye firmasının sizlere vaat ettiği gönül rahatlığının bir parçasıdır.

Bir evden eve nakliyat hizmeti alırken dikkat etmeniz ve sorgulamanız gereken hizmetleri başında ter alması gereken sigortalı nakliyat hizmeti, aynı zamanda her zaman vurguladığımız bilinçli müşteri profili oluşumu içn oldukça önemlidir.

Sigortalı evden eve nakliyat hizmeti alırken nakliye firmasına taşıyıcı sorumluluk sigortası olup olmadığını da sorgulamayı ihmal etmeyiniz.

Bireysel nakliyat sigortası kapsamına giren Emtea nakliyat sigortasını kendiniz yaptırabileceğiniz gibi, nakliye firmasından da bu hizmeti rahatlıkla talep edebilirsiniz. Kurumsal alt yapıya sahip bütün evden eve nakliyat firmaları sigortalı nakliyat hizmetini paket kapsamında sizlere talep edip etmediğinizi sormadan vereceklerdir.

Söylediğimiz gibi müşteri memnuniyetinin en ön plana alındığı bütün hizmet çeşitlerinde olduğu gibi evden eve nakliyat hizmetinde de  sigortalı nakliyat artık bir standarttır.

Pektaş Nakliyat ve Lojistik Hizmetleri olarak hizmet kalitemizin bir parçası olarak sunduğumuz nakliyat sigortası ile ilgili her türlü soru ve yardım bizleri arayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan belgelerde nakliyat sigortası ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.