Nakliyat firmalarını nasıl seçmeli?

Trajikomik nakliyat hikayeleri

Bazılarımız için sıradan, bazılarımız için kırk yılın başında bir hizmet gereksini olan evden eve nakliyat, iş başa düşünceye kadar hiçte umurumuzda olmaz çoğu zaman. Ama o gün geldiğinde, yana-döne nakliye firması arar, aradıkça içinden çıkılmaz bir hal aldığımızı fark ederiz.

Nakliyat firmaları

Nakliye firmalarıOysa, aslında işin en kolay kısmıydı sizin için. Çevrenizdekilere sorar, kısa bir araştırma yapar, internet üzerinden bulurdunuz. Buldunuz da…

Ama aradıkça kafanız karışmaya başladı… Sorularınız, kaygılarınız artmaya başladı. Aklınıza bile gelmeyen nakliyat hikayeleri anlatılmaya başladı birileri tarafından. İnternetin bu anlamda adeta istila edildiğini fark ettiniz. Evden eve nakliyat firmaları için kurulan platform ve borsalardan, birbirinin adeta kopyası internet sitelerine kadar boğuldunuz. Yüzlerce alternatif arasında kendinizi alternatifsiz hissettiniz.

Neden mi?

Sizin için en önemli kriter olan nakliye fiyatları  arasında uçurum olduğunu fark ettiniz önce. Altı üstü evinizi taşıyacaksınız. Bu kadar farklı fiyatlar almanıza bir türlü anlam veremediniz.  Evden eve nakliyat firmaları arasında gidip geldiniz. Hangisini neden tercih etmelisiniz? Bir türlü içinden çıkamadınız.

Evden eve nakliyat stresiKimisi hakkında olumsuz haberler duydunuz. Kimisi ile telefon görüşmesi sırasında rahatsız oldunuz. Kimisi çok yüksek bir nakliye fiyatı istedi. Kimisi ise düşündürecek kadar düşük bir fiyat verdi. İşin en kolay kısmı, artık işin en stresli kısmı halini adı.

Hatta sırf bu yüzden evden eve nakliyat ihtiyacını erteleyenler bile duyduk. Bu araştırma esnasında öyle hikayeler duymuşlar ki, gözleri korkmuş ve işi şansa bırakmaktan çok korkmuşlar. Mutlaka tanıdık bir nakliyat firması bulmalıyım düşüncesi iyiden iyiye zorunlu hale gelmiş adeta.

Bulanlar olmuş, bulamayanlar olmuş… Bazılarının sakınan göze çöp batarmış misali korktukları başına gelmiş, bazıları aldıkları hizmete inanamamış.

Evden eve nakliyat firmaları yüzünden oluşan memnuniyet hikayelerinden çok şikayetlerin varlığı maalesef sektörümüzü bütünüyle zan bırakmıştır.

Bu hikayeleri bir araya getirip kocaman bir blog oluşturabiliriz aslında. Ama biz bunu yapmanın soruna çözüm üretmekten çok, sektörü içinden çıkılmaz bir hale getirebilir düşüncesiyle, kıssadan hisse kurduk. Bu hikayelerden yola çıkarak evden eve nakliyat firmaları konusunda seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz, nasıl seçim yapmalıyız konusuna değinmek istedik.

Evden eve nakliyat sorunlar?Biz aslında büyük bir heyecan ama baskı altında planladığınız taşınma ihtiyacınızı sorunsuz, zahmetsiz ve ekonomik olarak almak için, yukarıdakilere benzer hikayelerden uzak bir deneyim yaşamanızın aslında çok zor olmadığını tespit ettik. Evden eve nakliyat firmaları arasında seçim yaparken, tercihlerinizi neye göre belirlemeniz gerektiğini, güvenli ve ekonomik bir nakliye hizmetini nasıl alabileceğinizi açıklamaya çalıştık.

Bu yazı burada çok uzayacak. O yüzden devam niteliğinde olan evden eve nakliyat planlaması ve nakliyat firmaları seçimi hakkında önerilerimizi bulabileceğiniz yazımızı okumak için lütfen tıklayınız….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.