Kaliteli nakliye, uygun fiyata olur mu?

Herkesin, her alışveriş ya da hizmette beklediği ortak sonuçtur; kaliteyi ucuza almak… Bu mümkün müdür, yoksa boşa çekilen kürek, iyi niyetle hayal edilen bir sonuç mudur?

 

iyi-tasinma-kotu-tasinma%100 mümkündür dersek, çok iddialı konuşuyor olmaktan öteye gidemeyiz. Ancak, %100 olmaz dersekte çok karamsar bir duruş sergileriz. O zaman şöyle bir sonuç çıkıyor; elbette mümkündür ama her zaman değil.

İşte sihirli kelime budur. Bunu duymak istiyoruz. Bir mümkün varsa o nasıl olacak? Belki büyük bir ihtimali işgal etmiyor ama bir yöntemi var demektir.

Burada işin içine biraz da olsa bakış açımız giriyor. Yani kalite anlayışımız ve uygun fiyat beklentimiz… Bu kriterler işi biraz da kişiselleştiren faktörler. Yani kalitenin tanımı da, uygun fiyat aralığı da herkes için aynı değildir. Burada geneli yakalamak gerekiyor. Onun için de alternatifler devreye giriyor. Yani alternatif nakliyat hizmetleri ve alternatif fiyat teklifleri…

Gördüğünüz gibi, denklem çok bilinmeyenli…

Öncelikle genel olarak kaliteli bir nakliyat hizmetinin tanımı yapmaya çalışalım. Genel olarak ortak beklentiler ve ortak kaygılardan oluşan bir tablodan…

pektasnakliyat-mutlu-musteri

Kaliteli bir nakliyat hizmeti öncelikle sorunsuz geçen bir hikâye, güzel bir deneyim demektir herkes için. Bu hikaye, nakliye günü randevuya tam zamanında gelen, daha önce ekspertiz ettiği eşyalara ve taşınma mahallerine uygun personel, araç, paketleme ve ambalaj malzemeleri, montaj ve demontaj aletleri, küçük sürprizlere önlem için bir takım gereçler getirmeyi ihmal etmeyen bir profesyonellikle başlar.

Aynı profesyonellik, eşyaların en hassas bir şekilde paketlenip, çok dikkatli bir o kadar da hızlı bir şekilde uygun araca yüklenmesi ile devam eder.

Böyle bir nakliyat hizmetinde, yok eşyanız fazlaymış, yok kamyon kapıya yanaşamamış, yok asansör küçük, merdivenler darmış gibi mazeretler olmaz. Her şey önceden tespit edilir ve sürpriz olmaz. İş planlı bir şekilde adım adım, tıkır tıkır gerçekleştirilir. Kalifiye personel ile her işin üstesinden anında gelinir.

Her şey çok güzel gidiyor değil mi?

pektas-nakliyat-mutlu-musteriSonra güler yüz beklenir. Öyle asık surat, sinirle çalışan, eşyalara düşmanı gibi davranan, hatta size düşmanı gibi davranan insanlarla muhatap olmak istemezsiniz. Bu eğitimi almış, empati duygusu yüksek, yaptığı işe saygı gösteren ve en iyisini vermek için çabalarken keyif alan ve bunu belli eden bir ekiple muhatap olmak istersiniz. Pratik çözümler üretmekte usta, sorduğunuz ya da hassas olduğunuz konularda açıklayıcı bir tavır ile yaklaşan, tanışmaktan mutlu olacağınız insanlar istersiniz.

O gün sizin için sadece taşınıyor olduğunuz için bile stresli iken, bunu artıran değil, bunu ortadan kaldıran bir tertiple çalışılsın istersiniz.

Sonra eşyalarınızın araca güvenle ve profesyonelce ambalajlanıp, paketlenmiş bir şekilde yüklendiğini görmek istersiniz. Üstelik çokta hızlı olmalıdır. Çünkü bunun daha diğer tarafı var; değil mi?

Yine yol güzergâhını, taşınma lokasyonu ve saatine göre önceden belirlemiş olmalı kaliteli nakliyatçı değil mi? Çünkü trafiktir, yol durumudur, sürprizler sizi engellesin istemezsiniz. Hele bir de taşınmak için belli saat kuralları olan bir siteye taşınıyorsanız, Allah korusun, eşyanız bir anda 1 gün kamyon içinde kalabilir. Bunu istemezsiniz değil mi? Bunu düşünmek, kaliteli nakliyat hizmeti verecek evden eve nakliyat firmasının işidir. Çünkü eminiz siz onca şeyin arasında bunu aklınıza bile getirmediniz.

pektas-nakliyat-musteri-memnuniyetiEşyalar sağ salim varacağı adrese vardığında da sürprizlerle karşılaşmaz profesyonel nakliyat firması. Çünkü daha önceden ekspertiz etmiş, iş akışını ona göre belirlemiştir. Aynı hassasiyet ve disiplinle eşyaları kamyondan indirip evinize götürmeyi de pratik bir şekilde yapmalıdır. İlk aşamayı gördükten sonra artık daha da rahatsınızdır. Eşyalarınız birer ikişer yeni evinize girerken artık yüzünüz daha kolay gülümsüyordur. Kaygılarınız tamamen bitmiştir artık.

Bir de eşyalarınızın montajı yapılırken gösterilen uzmanlık ve tecrübe sizi hepten mutlu eder. Hatta yeni evinizde sizin bile gözünüzden kaçan küçük dokunuşları atlamayan bir hizmet anlayışı görürseniz işte bu! dersiniz değil mi?

Bu kadarını da beklemiyorum dediğinizi duyar gibiyiz. Ama aslında bekliyorsunuz, beklemelisiniz, herkesin aslında hayal edip dile getiremediği böyle bir nakliyat deneyimidir. Bir nakliyat deneyimi yaşamadan önce bunlardan emin olmayı, hayal ettiklerinizi paylaşmayı ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.

 

kaliteli-hizmet

Hizmetin kalitelisi herkesin hakkı…

Öbür türlüsünü anlatmak bile istemiyoruz, web sitemizi dolaşırsanız, nelerden bahsettiğimizi daha iyi anlarsınız. Birçok yazımızda nakliye sektörü içinde yaşanan sorunlardan bahsettik.

Böyle konforlu, huzurlu, mutlu bir nakliyat deneyiminin elbette bir bedeli var. Şimdi o bedeli öncelikle sizin gönlünüze bıraksak ta, nasıl sizi şaşırtacak bir aralığa alabilirsiniz ondan bahsedelim.

Heyecanlandınız değil mi? Böyle bir hizmet ve uygun fiyat. Size bile yok artık! dedirtiyor.

Pektaş Nakliyat Mutlu MüşteriBiz gönlünüzün daha bonkör olduğunu hep gördük. Öncelikle iyi hizmetten anlayan, bunu ayırt edebilen insanlara sahip bir topluma sahip olduğumuzdan dolayı çok mutluyuz. Ancak insanların gönülleri üzerinden bir fiyatlandırma yapmakta adil olmaz sanırız. Çünkü gönülden gönle bile fark var…

Profesyonel bir nakliyat firması, nakliyat fiyatı belirlerken bildiğiniz o basit formülü kullanır.

Maliyet + Kar = Nakliyat fiyatı

 

pektas-nakliyat-dogru-firmaAncak piyasada kalite tanımını yaptığımız evden eve nakliyat firmalarının sayısı, internetteki ilan sayısının % 0,1’ini geçmezken, verilen fiyatlardaki ortalamalar ise birbirine çok yakındır. %100 farklı fiyat dolandırıcılarından bahsetmiyoruz. Fiyatla müşteri avına çıkan firmalardan da çok bahsettik daha önce. Aman dikkatli olun!

Biz ortalama bir ahlakla bu işi yapan nakliyat firmalarını bu rekabetin içine koyarak analiz ediyoruz.

Formülümüze geri dönecek olursak, fiyat etkileyen iki unsurdan bahsetmiştik; maliyet ve kar…

Sizin direkt olarak etkileyebileceğiniz faktör ise sadece maliyettir. Maliyet sizin taleplerinizle doğrudan ilişkilidir. Taşınma şartlarınızla direkt ilişkilidir. Peki, profesyonel bir nakliyat firması bunu nasıl dikkate alır, onu açıklayalım önce…

 

Varan-1:

Evden eve nakliyat firmalarının yoğun iş dönemleri vardır. Bu dönemlere işler yoğunlaştığında talebe cevap verebilmek için, ekstra maliyetlere girerler. Örneğin, kamyon kiralama, ekstra personel temini gibi. Nakliye planlamanızı yaparken, ay sonları, hafta sonları, resmi tatiller gibi zamanları seçmemeye özen gösterin. Hatta planlamanızı oldukça önceden yaparak uygun tarihi evden eve nakliyat firmasının seçmesini isteyin. Bu nakliye firmasının en uygun olduğu dönem için kaçırmak istemeyeceği bir iş olacaktır. Bu kulağınıza küpe olsun…

 

Varan-2:

Profesyonel nakliyat firmaları bünyelerinde düzenli olarak çalıştırdıkları personel haricinde özel durumlar için eğitimli, marangoz, elektrikçi, tesisatçı gibi ekstra personel kiralama ihtiyacı duyarlar. Bu tür durumlar maliyeti artıran faktörlerdir. Eğer eşyalarınız çok değerli ya da, hassas değilse, demontaj ve montajını kendinizin yapabileceğinizi söyleyin. Bu durumda hem iş yükü, hem de uzman ihtiyacı ortadan kalkan evden eve nakliyat firması maliyetlerini aşağı çekeceğinden bunu fiyata yansıtacaktır.

Varan-3:

Yine eşyalarınız çok değilse, ya da biraz zahmete katlanmayı göze alırsanız, paketleme işlemini de kendinizin yapabileceğinizi söyleyin. Bu durumda da, hem zamandan hem de paketleme ve ambalajlama malzemelerinden artıya geçen evden eve nakliyat firması fiyatı belirlerken bunu lehinize yansıtacaktır. Bu durumda unutmamanız gereken tek şey, paketlemeyi kendinizin yaptığı eşyaların taşınma esnasında ezilme, çizilime gibi sonuçlarında nakliye firması sorumluluk almaz. Takdir edersiniz…

Varan-4:

Profesyonel bir nakliyat firması ekspertiz yapmadan işe başlamaz ama, siz yine de talep edin. Ya da her iki adresinizin de her açıdan taşınmak için uygun olduğunu dile getirin. Bu da size artı olarak geri dönecektir.

Gördüğünüz gibi, hem huzurlu bir nakliyat deneyimi, hem de uygun fiyat teklifi alabilirsiniz. Siz yine de yukarıdaki örnek taşımayı isterseniz, son bir şansınız daha var iyi bir fiyat için…

 

Varan-5: Doğru firmayı seçmek…

pektas-nakliyat-doğru-firmaDoğru firma, profesyonel nakliye hizmetini, amatör bir ruhla sunan firmadır. Amatör ruh, sizi bir iş olarak görmez, sizinle 1 kere çalışmakla yetinmez. Mutlu müşteri referans listesinde yer almanızı ister. Gönlünüzü de fethedebilmek için karını en uygun seviyede tutar.

İşte o zaman diğer bir kriter olan kardan da kara geçersiniz.

 

Pektaş Nakliyat olarak söyleyebiliriz ki, kaliteli nakliyatı uygun fiyata vermek, bir mutluluktur… Üstelik her iki taraf için de…

Evden eve nakliyat hizmetlerinde Pektaş…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.