Düşünün Taşının

Düşünün öyle taşının

Her işte olduğu gibi taşınma işinde de aklımızı kullanmanın önemi oldukça büyüktür. Öyle ezbere, kulaktan dolma bilgilerle, ya da olsun bitsin psikolojisi ile taşınmak, taşımacılık kavramının felsefesine aykırıdır. Sadece felsefi olarak değil, somut olarakta yanlıştır. Çünkü sonuçları pekte içimizi rahatlatan cinsten değildir.

Taşınmak için düşünmenin önemini biz biliyoruz, siz de bilin istiyoruz.

Ne yazık ki düşünmeden yapılan taşınma planlarının şans eseri bile olsa iyi gittiğini pek duymadık. Kaldı ki, düşünerek yapılan taşıma işlemlerin de bile sorunlar çıkarken.

Durum bu kadar hassasken biraz aklımızı yormamız, vaktimizi harcamamız, imkanlarımızı değerlendirmemiz bize oldukça faydalı sonuçlar vaat edecektir.

“Mesela?” dediğinizi duyar gibiyim…

Nakliyat listesiO zaman mesela; taşınmadan önce mutlaka bir plan yapın. Bu plan içinde yapılması gerekenleri listeleyin. Bunlar için başlangıç ve bitiş süreleri belirleyin. Böyle bir tablo size gözünüzden kaçan detayları hatırlatacaktır. Örneğin, genelde onca yoğunluğun arasında yeni adresinize ait elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet, televizyon yayını vs. gibi abonelikler unutulur. Ama doğru bir planlama ile bunlar taşındığınız gün hazır olur. Böyle bir taşınma listesini sizi için hazırlamaya çalıştık. Buradan inceleyip indirirek, eklemeler ya da çıkarmalar yapabilirsiniz.

Gelelim asıl düşünmemiz gereken konuya…

Taşınma planı içindesiniz, yeni yerinizdeki yerleşim planını bile hayal ettiniz, tadilatı, boyası, her şey resim gibi karşınızda…

Peki taşınma işini nasıl gerçekleştireceksiniz? Bunu düşündünüz mü? Yoksa bunu düşünmeye ne gerek var, 1 gün önce çağırırım bir evden eve nakliyat firması taşırlar mı diyorsunuz? Yok yok, ya da geniş bir çevreniz var, elbirliği ile ucundan tutar onun bunun arabalarına atar, bir kaç seferde taşırız işte diyenlerden misiniz? Alternatif çok tabi… Düşünmeyince birini seçebilirsiniz.

Ama bizce siz yine de düşünün öyle taşının…

O düşünmeden bir çırpıda aklınızdan geçenler sizin için çok cazip olmaya bilir. Sorun çıkabilir, hatta çıkar, demek istiyoruz.

Öyle son dakika verilen kararlar, -özellikle evden eve nakliyat hizmeti için konuşacak olursak- sadece unutulmaz bir macera olabilir. Tabi gülerek değil, sinirlenerek anlatacağınız türden…

O zaman düşünelim; ne yapabiliriz…

Evden eve nakliyat firması seçimiPlanlı bir evden eve nakliyat hizmeti içindeyseniz ve iyi düşündeyseniz bu iş için iyi bir evden eve nakliyat firması ile çalışmak en zahmetsiz, en kolay ve inanın en ekonomik olanıdır. Gerçekten profesyonel bir nakliyat firması ile yapılan taşınma işlemleri alternatif taşınma yöntemleri ile karşılaştırıldığında çok daha ekonomik olmaktadır. Kesinlikle istatistikimiz bunu göstermektedir.

Çünkü alternatif taşınma yöntemlerinde örtülü ödenekler vardır. Kalem dışı harcamalar hatta alınan risklerden doğan zararlar vardır.

Tanıdık yöntemiyle yaptıysanız, en azından iyi bir yemek ısmarlarsınız, genelde o araçlara kullanacağından daha fazla yakıt alırsınız, belki yardım etti diye 3-5 bahşiş atarsınız. Üstüne bir de eşyalarınız amatör olarak taşındığı için genelde zarar görür. Sonuçta ya tamir, ya da yenileme parası ödersiniz. Ha, unutmadan, amatör bir nakliye firması ile çalışırsanız da bu tür sounları kesinlikle yaşarsınız.

O zaman düşünelim…

Ne yapmalıyız? En iyisi profesyonel bir evden eve nakliyat firmasına bu işi paslamalıyız.

Peki bunu ne zaman yapmalıyız? Kesinlikle taşınmadan 1 gün önce değil.

Çünkü o zaman yine sıkıntı yaşarsınız. Anlaşmak istediğiniz firma, uygun olmayabilir. Uygun olsa da normal tarifenin üzerinde bir evden eve nakliyat fiyatı belirleyebilir. Yeterince zaman olmadığı için ekspertiz yapacak vakit kalmayabilir. Bunlar da size negatif sonuç olarak geri dönebilir.

Doğrusu nedir peki? Bu işin doğrusu, mümkün olan en erken zamanda evden eve nakliyat firmaları ile görüşmek ve bir karar vermektir. Bu size bir çok avantaj sağlayacaktır.

Uygun nakliye firmasını bulmanızdan, en iyi evden eve nakliyat fiyatı almanıza kadar. Hatta, daha doğru bir planlama için profesyonel bir ekspertiz hizmeti almanızı da sağlayacaktır. Yetmedi, kalan günlerinizi daha verimli kullanmanızı da sağlayacaktır. Bizim tavsiyemiz bu işi en az 2 hafta öncesinde planlamanızdır.

Evden eve nakliyat firmaları ile çalışmak

Nakliye planlama stratejisiEvden eve nakliyat firmaları arasında tercih yaparken de iyi düşünün. Bu size iyi taşınmayı getirecektir. Profesyonel evden eve nakliyat firmaları müşteri memnuniyeti için çalışır, amaçları verdikleri hizmetle memnun müşteri sayısını, dolayısıyla referans sayısını artırmaktır. Bir sonraki işin genelde bir önceki iş ile sağlandığını iyi bilirler. Ancak alternatif diyebileceğimiz nakliyat firmaları için durum böyle değildir. Onlar, müşteri avlamak için çalışır ve oltaya en ucuz fiyatı takarlar. Bu konudaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın aldığınız evden eve nakliyat fiyatı en iyi fiyat olmayabilir. Hatta en iyi fiyat, en ucuz fiyatta olmayabilir. En iyi evden eve nakliyat fiyatı, almak istediğiniz hizmetin karşılığı olmalıdır.

Bu konudaki diğer yazılarımıza blog sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Problem yaşamadan, sürpriz olumsuzluklarla karşılaşmadan, huzurlu ve ekonomik bir taşınma istiyorsanız, iyi düşünün, planlı çalışın, öyle taşının…

pektasnakliyat.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.