Bu fiyat iyi midir?

Evden eve nakliyat fiyatları analizi

Bu başlığın altında rakamlar yazmak lazımdı belki? Listeler oluşturmak, fiyatları uçuşturmak gerekirdi belki de? Sonra da verilen evden eve nakliyat fiyatlarının hangisinin iyi fiyat olduğunu sormak gerekirdi. Peki bulabilir miydik?

evden eve nakliyat fiyatlarıA noktasından B noktasına gidilecek, şu kadar eşya taşınacak, fiyatı da eşittir bu olacak. Bir evden eve nakliyat hizmetinin fiyatı belirleyen unsurları bunlar mıdır? Eğer öyle olsaydı aynı hizmet için 2 hatta 3 kat farklı fiyatlar çıkar mıydı? Çıkamazdı, çıkmamalı… Ama en iyi fiyat, en ucuz fiyat da sanmamalı…

Evden eve nakliyat fiyatları bir nakliye işi için belirleyici unsursa eğer, verilecek hizmet de şeffaf olmalı. Eğer verilen fiyatlar kat kat değişiyorsa burada verilecek hizmetin şeffaf olduğu da çok düşünülemez.

Çünkü fiyatın oluşması için baz alınması gereken bir değer vardır.

Baz değerlerin olmadığı ortamlarda fiyat vermek adil olmaz. Bu, hizmet bile olsa. Çünkü, hizmetin bile bir maliyeti ve bir kalitesi vardır.  Eğer 1 kg elmanın fiyatını bilirsek, bir kasa elmanın fiyatını hesaplayabiliriz. Kg fiyatını baz alarak o elmanın tüm değerlerini hesaplayabiliriz.

Evden eve nakliyat fiyatları da verilirken, verilecek hizmetin şekli, kalitesi ortaya konulmalı, fiyattan önce hizmet belirlenmelidir.

evden eve nakliyat fiyatları ve kararsızlık

En iyi fiyat = En ucuz fiyat mıdır?

O yüzden en iyi fiyat bazen en ucuz fiyat değildir.

Daha önce de verdiğimiz bir örnekte söylediğimiz gibi; bir Tofaş araba için 10 birim fiyata çok derken, bir Mercedes araba için 30 birim fiyata ucuz diyebiliyorken ortaya koyduğumuz sebepler, bir hizmet alırken de aynen geçerlidir.

Talep edilen evden eve nakliyat fiyatının karşılığında ne alacağımız çok önemlidir.

En ucuz fiyatı vermek değil, en iyi fiyatı vermek bu yüzden çok önemlidir.

Biz Pektaş Nakliyat olarak, müşterilerimizi bu konuda bilinçlendirmek için bir çok çalışma yürütmeyi evden eve nakliyat sektörü adına görev kabul ettik.

Çünkü; özellikle internette, evden eve nakliyat fiyatları konusunda uçuşan teklifler, borsalar bu hizmete ihtiyaç duyanların kafalarını karıştırmaktan başka bir şey yapmamaktadır. Her yerde en ucuz fiyat savaşını gören müşteri, site site dolaşarak teklifler almakta, yana döne en ucuz fiyatın peşine düşmektedir. En iyi fiyatın, alacağı  en ucuz fiyat olacağını düşünmektedir.

Üzülerek söylemek zorundayız; bu kesinlikle doğru değildir. Bir evden eve nakliyat firması olarak, bu yanlışlığı düzeltmek, bu yanılgıya bir son vermek için elimizden gelen bütün imkanları kullanıyoruz.

Saygın ve güvenilir bir nakliyat sektörü için, şeffaf ve dürüst politikalar geliştirilmesi gerekir inancımızı her fırsatta dile getiriyoruz.

nakliye fiyatlarıEvden eve nakliyat fiyatları belirlenmeden önce, verilmesi gereken hizmet belirlenmelidir. Bu anlamda müşteri taleplerinin yanı sıra, kaliteli ve sorunsuz bir taşıma için nakliyat firmasının standartlarını ortaya koyması gereklidir. Müşteriye fiyatı verdikten sonra, kaliteden ödün vermeden o fiyatın arkasında durmayı bilmelidir.

Çünkü en ucuz nakliyat fiyatını vermeye çalışarak, müşteri avlamaya çıkan nakliye firmaları, iş hizmeti vermeye geldiğinde çamura yatabilmektedirler. Bir çok mazeret üretip ek ücret talep edeninden, yaptığı işi, “yapmasa daha iyi” dedirtecek hizmet anlayışına kadar bir çok mağduriyete sebep olabilmektedirler.

Araç kapıya yanaşmadı, merdivenler çok dar, eşyalarınız çok fazla, vs. sebeplerle ek ücret istemek, profesyonel bir  evden eve nakliyat firmasının doğasına aykırıdır.

Ekspertiz yapmadan, yada iyice analiz etmeden bir kaç kriterle fiyat vermeyi bilen bir firmanın, oluşacak sürprizlerin faturasını müşteriye çıkarmaya hakkı yoktur!

Evden eve nakliyat fiyatları karmaşasından uzak durun. Doğru bir nakliye planlaması yapın. Bu konuda adım adım neler yapacağınızı buradan öğrenebilir, sitemizdeki diğer yazılardan faydalanabilirsiniz.

Evden eve nakliyat fiyatlarımız

Şimdi size en ucuz fiyatı vereceğimizi vaat etsek, en iyi fiyatı aldığınıza ne kadar inanırdınız? Bunu bir fırsat olarak kabul eder miydiniz?

Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.