Müşteri avlamak mı? Müşteri tavlamak mı?

Evden eve nakliyat hizmetine yaklaşım şekilleri

Hizmet sektörünün etik kurallarının en çok ihlal edildiği sektörlerden biri maalesef evden eve nakliyat sektörü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek rekabet ortamında adeta her şeyin mubah olarak görüldüğü bir hizmet anlayışı karşımıza çıkmaktadır.

İşte tam da burada karşımıza şöyle bir soru çıkmaktadır: Müşteri avlamak mı? Müşteri tavlamak mı?

Müşteri memnuniyet kriterlerinin yanından bile geçmeyen evden eve nakliyat firmaları elbetteki müşteri avlamak için her türlü yönteme başvurarak, haksız rekabeti kenara bırakın, her gün karşımıza yüzlerce mağdur müşterinin oluşmasına sebep olmaktadırlar.

İşini layıkıyla yapan evden eve nakliyat firmalarının da oldukça zor durumda kaldığı bu türlü uygulamalar yüzünden aslında taşımacılık sektörü tümüyle zarar görmektedir.

Evden eve nakliyat stresiEvden eve nakliye hizmeti almak isteyen müşterilerin kendilerine belirledikleri tek kriter en uygun fiyat olduğu için, aslında seçim yaparken nasıl bir riske girdiklerinin farkında bile değildirler. Bunu çok iyi bilen ve tek amacı müşteri avlamak olan evden eve nakliyat firmaları aslında hiçbir standardı olmayan, hatta gerçekleşmesi mümkün bile olmayan evden eve nakliyat hizmetini sadece müşteriyi kaçırmamak adına ucu açık bir sürü yalan kullanarak avlamak derdine düşerler. İşin hiçbir analizini yapmaksızın günü kurtarma adına müşterinin direttiği fiyatlara evet diyerek nakliye işini almaya çalışmaktadırlar.

Biz ahlaktan, ticaretten, insanlıktan uzak bu yaklaşıma en nazik tanımla müşteri avlamak diyoruz. Sektörümüz içinde her geçen gün yenileri türeyen, hizmet ahlakından yoksun bu evden eve nakliyat firmalarını, deşifre etmek ve sektör içinden elemek için elimizden gelen çalışmaları yürütüyoruz.

Bu konuda bir bilinç oluşturmaya çalışıp, evden eve nakliyat firmaları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken hususları aktarmaya gayret gösteriyoruz. Bilinçli müşteri tanımının sektöre ve sektör içine işini layıkıyla yapan evden eve nakliyat firmalarına büyük fayda sağlayacağı inancımızla bilimsel çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz.

Konunu diğer bir kısmı ise, müşteri tavlamak esasına dayanır:

Mululuk ve güleryüz bulaşıcıdır.Bu yöntem etik kuralları olan, müşteri memnuniyetinin en öne alındığı standartlarda, rekabet unsurları içeren yaklaşım tarzıdır. Müşterinin talep etmiş olduğu evden eve nakliyat hizmetini sorunsuz ve profesyonel şartlar altında sunarken, rekabeti hizmet kalitesi, çağdaş yaklaşım prensipleri ve adil fiyat politikası sunmakla başlar.

Müşterinin talep etmiş olduğu hizmet bilimsel olarak analiz edilir, gerekli ihtiyaçlar belirlenir ve nakliye hizmetinin en iyi şekilde karşılanması için maliyet hesabı yapılır. Maliyetlerin masaya yatırılmasının ardından, hem rekabet sınırlarını zorlayacak, hem de müşterinin gönlünü alacak fiyatlandırma yapılır. Bunun haricinde hizmetin talep edilmesinden tamamlanmasına kadar geçen süredeki yaklaşım da rekabet unsurları olarak kullanılır.

MutluÇünkü bir müşteri sadece en uygun fiyatla değil, aldığı hizmetin profesyonel ekipman ve ekiplerle, sistematik, güler yüzlü ve sorunsuz karşılanmasıyla da tavlanır. Bu yaklaşım hem kalıcı bir müşteri portföyüne sahip olmayı sağlarken, evden eve nakliyat sektörünün de imajına pozitif katkılar sağlar.

Hizmet sektörü hassasiyetlerin en derin yaşandığı iş alanıdır. Evden eve nakliyat hizmetleri ise, kendi içinde aslında bir gerginlik ve stres barındırdığı için, ihtiyaç sahiplerinin sorunsuz bir şekilde hizmet almaları çok daha büyük önem taşır. Bu da ancak yüksek bir empati duygusu ile sağlanır.

Pektaş Nakliyat ve Lojistik Hizmetleri olarak yıllardır sürdürdüğümüz profesyonel hizmet anlayışımızı ve sektör içindeki iyileştirme çalışmalarımızı yaymaya büyük çaba harcıyoruz. Bu anlamda yürüttüğümüz çalışmalara destek veren, bu sektöre gönül vermiş evden eve nakliyat firmalarına buradan teşekkür ederiz.

Aşağıdaki konulara göz atarak daha bilinçli bir tüketici olmak adına bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz. Unutmayın, bilinçli bir müşteri olarak yapacağınız paylaşımlar, standartların iyileştirilmesi ve güvenilir bir evden eve nakliyat sektörü için çok faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.