Nakliyat firmaları seçim kriterleri

Evden eve nakliyat firmaları arasında seçim yaparken belirlemeniz gereken bazı kriterler sizlere taşınma planlamanız konusunda büyük faydalar sağlayacağı gibi, oluşabilecek kötü sürprizlerden mümkün olduğu kadar koruyacaktır.

Nakliyat firmaları arasında seçim yaparken…


Mutlaka kurumsal nakliyat firmaları ile iletişime geçin: Sağlıklı bir nakliyat hizmetinin ilk adımı kurumsal kimliği olan, temiz ve başarılı bir geçmişe sahip, müşteri avlamak esasına göre değil, müşteri tavlamak esasına göre çalışan, hassasiyetle bağlı olduğu müşteri memnuniyet kriterleri olan firmalar, size en iyi hizmeti götüme potansiyeline sahiptir.


Peki nakliyat firmalarını nasıl ayıracaksınız?

Ön araştırma yapın:

Bunun için öncelikle nakliye firmasının tabela adına değil, ticari kimliğine bakın. Firma adını ve Nakliye firmalarını araştırıntabela adını yazarak internet üzerinde araştırma yapın. Referansları hakkında araştırma yapıp, gerekirse referanslarını arayarak deneyimleri hakkında fikir sahibi olun. Evden eve nakliyat firmalarının sahip olması gereken taşımacılık belgelerine sahip olduklarından emin olun.

Telefon görüşmeleri yapın:

İnternet, ilan, tanıdık ya da referans yöntemiyle ön araştırma taptığınız nakliyat Nakliye firmaları ile telefon görüşmesi yapınfirmaları ile ilk iletişimi telefon aracılığı ile yapacaksınız. Bu görüşmelerde yapmak istediğiniz nakliye planlamasını, detaylarını ve tarihini söyleyerek nasıl bir hizmet verebileceklerini sorun. Bu ön görüşme esnasında hem yaklaşım, hem güven, hem de bilgi olarak tatmin olma durumunuza göre listenizden elemek istediklerinizi eleyin, sıralamada öne çıkanları listenin üstüne taşıyın.

Görüşme esnasında aşağıdaki soruları sormayı ihmal etmeyin:

 • Evden eve nakliyat firmalarına sorularınızı sorunNakliyat hizmetini almak istediğiniz tarihte uygun olup olmadıklarını.
 • Anlaşma yaptığınız takdirde kendileri yerine başka bir firma gönderip göndermeyeceklerini.
 • Vaat ettikleri hizmeti sözleşme altına alıp alamayacaklarını.
 • Eşyalarınızı sigorta altına alıp alamayacaklarını.
 • Nakliye esnasında kullanılacak personel sayısını.
 • Kullanılan personelin nitelikli olup olmadığı (Mobilyacı, tesisatçı, elektrikçi).
 • Kullanılacak aracın büyüklüğü ve diğer nitelikleri.
 • Ekspertiz hizmeti verip veremeyeceklerini veriyorlarsa bunun için ücret ödeyip ödemeyeceğinizi.
 • Eşyaların nasıl paketlendiği ve ne tür eşyalar için ne tür ambalaj malzemeleri kullanılacağı.
 • Eşyaların montajının ve demontajının yapılıp yapılmayacağı.
 • Eşyalarının yerleşimi konusuna her şeyin dahil olup olmadığını

ve sizin merak ettiğiniz başka sorular varsa bunları hazırlayıp sorunuz. Sonra bunları not ettiğinizi ve o firma hakkında tercihinizi kullandığınız takdirde verilen cevapları sözleşme altına alıp alamayacaklarını mutlaka sorunuz.

Çok kısa bir süre içinde yaptığınız bu çalışmanın ardından birçok fikir sahibi olacaksınız. Artık nasıl bir hizmet almanız gerektiğini daha iyi biliyorsunuz. Son aşama ise fiyat alma aşamasıdır.

Pazarlık yapın:

Tüm taşımacılık planınızı tamamlayıp nakliyat firmaları ve hizmetleri hakkında bilgi sahibi olduktan Evden eve nakliyat pazarlıksız olmazsonra şimdi de onları bir kez daha fiyat konusunda pazarlık yapmak için arayın. En uygun fiyatı veren firma ile en iyi hizmet taahhüdünde bulunan firmayı bir araya getirebilmek için fiyat konusunda en iyi nakliye hizmetini alabileceğinize kanaat getirdiğiniz firmadan en uygun fiyatı almak için pazarlık yapın.

Profesyonel bir nakliye firması, profesyonel bir nakliye hizmetini mümkün olduğu kadar uygun fiyat teklifi ile vermeye çalışacağından çoğu zaman yüzünüzü güldürecek sonuçlar elde edeceksiniz.

Çünkü kurumsal bir nakliye firması kalıcı olmanın ve memnun müşteri sayısının peşindedir.

Sözleşme imzalayın:

Tüm kriterlerde anlaştınız, nakliye fiyatı konusunda da mutabık kaldınız. Bunun sözlü olarak Nakliyat sözlesmesi imzalayınkalmasına izin vermeyiniz. Tüm nakliye işlemlerinin ve size vaat edilenlerinin maddeler halinde sunulduğu yine kurumsal kaşeye sahip bir nakliyat sözleşmesi imzalayın.

Zaten profesyonel ve kurumsal bir nakliyat firması sizlere ücretsiz olarak ekspertiz hizmeti sunacak, bu hizmet sayesinde hem nakliye planlamanızda oluşabilecek zorlukları görecek ve önlem alacak hem de hazırlığını bu rapora göre yapacaktır. Çoğu zaman bu tür firmalar fiyatlandırmayı bu rapora göre sunarak karşılıklı bir adalet olgusu içinde hareket edeceklerdir.

Sektör içinde yaklaşık 30 yıldır hizmet veren Pektaş Nakliyat bu anlamda planlamanızı bizimle yapıyor olma şartı koşmaksızın ücretsiz ekspertiz ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Daha profesyonel bir hizmet almak için firmamızın bu imkanından faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz ekspertiz ve nakliyat danışmanlığı hizmetimiz hakkında bilgi almak için buradan devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.