Evden eve Nakliyat Planlama

Evden eve nakliyat hizmeti almadan önce bir dizi işlem yapılmalıdır ve biz buna nakliyat planlaması diyoruz. Doğru bir nakliye planlaması sayesinde sorunsuz bir taşınma deneyimi yaşayabilir ve nakliyat hizmetinizi uygun fiyata profesyonel olarak elde edebilirsiniz. Peki bunun için neler yapabilirsiniz?

 

Evden eve nakliyat planlaması – ilk adım:

Öncelikle kendinize bir taşınma programı yapın:

Bu programda, taşınma tarihiniz, mevcut adresinizde yapmanız Nakliyat listesigerekenler, taşınacağınız adreste yapmanız gerekenleri listeleyin. Örneğin, elektrik, su doğalgaz, tv, telefon vs. gibi aboneliklerinizi iptal edilmesi ve yeni adresinizde aktif edilmesi işlemlerini ve tarihlerini belirleyin. Taşınma tarihinizi mümkünse hafta içi ve ay sonlarına yakın olmayan bir tarihte belirlemeye gayret edin. Bu tarihlerde yoğunluğun az olması sebebiyle daha uygun evden eve nakliyat fiyatı alırsınız. Bizden söylemesi… 🙂

Taşınacak eşyalarınızın envanterini çıkarın:

Envanter çıkarımı çok dikkat edilmese de oldukça önemli bir nakliye envanterikonudur. Mevcut adresinizdeki taşınacak eşyalarınızın bir listesini çıkardıktan sonra, taşınacağınız adresinizdeki yerleşim planını mutlaka yapın. Gardrop, koltuk, vs eşyalarınızın ölçülerini alıp, yeni taşınacağınız adresinizde sorunsuz yerleşebileceği konusunda emin olun. Yeni adresinize gitmeyecek eşyalarınızı ayrı liste halinde belirleyin. Bu eşyalarınızı nasıl değerlendireceğinizin kararını önceden vererek nakliyat esnasında bırakılacak başka bir adres varsa bunu not edin. Değerli eşyalarınızı, hassas eşyalarınızı, piyano vs gibi özel taşıma gerektirecek eşyalarınızı not edin.

Yeni adresinizdeki hazırlığınızı tamamlayın:

Taşınacağınız yeni adresinizdeki temizlik işlerinizi önceden yapın. Çünkü evden Taşımacılık işlemlerieve nakliyat hizmeti bir klonlama esasına göre yapılır ve eşyalarınız taşındıktan sonra yerleşim ve kurulum işlemleriniz de yapılacaktır. Zaruri ihtiyaçlarınız olan elektrik, su gibi hizmetlerin aktif olduğundan ya da tarih itibari ile olacağından emin olun.

Bu basit gibi görünen hazırlıklar çoğu zaman yapılmaz ve evden eve nakliyat işlemi sadece bu sebeplerden ötürü çoğu kişi tarafından işkence haline gelir ve stres yapmanıza sebep olur. Gözden kaçan bu küçük ayrıntılar, nakliye hizmetinizin sizin tarafınızdan yapılması gereken ve sorunsuz bir taşımacılık deneyiminin ilk adımlarıdır.

 

Evden eve nakliyat planlaması – ikinci adım:

Nakliyat sözleşmesiProfesyoneli sorunsuz ve ekonomik bir nakliye hizmetinin ikinci adımı profesyonel bir nakliye firması seçimi ile başlar ve bu konuda seçim yaptıktan sonra yapabileceğiniz çok şey kalmasa da, nakliyat firmaları arasında tercih yapmadan önce yapabileceğiniz şeyler çoktur.

İşin bu kısmına geldiğinizde mantıklı, dikkatli ve sağduyulu bir tüketici olarak öncelikle kişisel kriterlerinizi elinizden geldiğince belirlemeye çalışın.

Biz burada kişisel kriterlerinizin haricinde belirlemeniz gereken evden eve nakliyat kriterleri ve bu konudaki önerilerimizi anlatmaya çalışacağız.

Buraya tıklayarak evden eve nakliyat firmaları seçimi ile ilgili kriterler ve önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen fiyat teklifi al

İşletmemizden fiyat teklifi almak için 444 13 73 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilir veya müşteri temsilcimiz tarafından aranmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.